Jak umeblować pomieszczenie w stylu minimalistycznym?

Minimalizm to styl, który zyskuje coraz większą popularność - nie tylko ze względu na swoją niepowtarzalną estetykę, lecz również dzięki temu, że jest praktyczny i łączy się z ekologicznym trybem życia. Sprawdź, jak zaaranżować wnętrze w stylu minimalistycznym!

Najważniejsze cechy minimalistycznego umeblowania

Minimalizm nadaje wnętrzu szlachetności i czyni z niego komfortową przestrzeń wolną od nadmiaru niepotrzebnych przedmiotów czy dysonansów stylistycznych. Podstawowymi zasadami są tu prostota i neutralność - starajmy się dobierać nowoczesne, wysokiej jakości meble o efektownym designie, lecz cechujące się przy tym prostotą formy.

W kwestii wyboru materiałów postawmy na naturalność - w nowocześnie urządzonym wnętrzu doskonale odnajdą się metal, drewno, surowy kamień czy naturalne tkaniny. Pamiętajmy też, że znajdujące się w pomieszczeniu sprzęty powinny przede wszystkim funkcjonalne - starajmy się nie zagracać go nadmiarem atrakcyjnych wizualnie, lecz niepotrzebnych mebli. Zamiast tego zdecydujmy się na kilka doskonale współgrających ze sobą, harmonijnie ustawionych elementów umeblowania, które uczynią z wnętrza prawdziwe dzieło sztuki.

Podczas aranżacji wnętrza warto skupić się również na kolorystyce umeblowania - powinna być stonowana, a poszczególne sprzęty pasować do siebie. Najlepiej sprawdzą się tu palety brązów i szarości - jeżeli jednak taki wystrój wydaje się nam zbyt nudny, możemy przełamać go jednym lub dwoma elementami o intensywnym kolorze, który nie będzie gryzł się z resztą mebli.

Unikajmy nadmiaru ozdób i dodatków - nie duśmy wnętrza pod stosem poduszek, figurek, fotografii w ramkach czy roślin doniczkowych. Naszym głównym celem powinno być uzyskanie przestronnego wnętrza, którego poszczególne elementy nie będą nas rozpraszały. Jeżeli nie chcemy lub nie możemy wyrzucić niektórych bibelotów, schowajmy je - będziemy mogli zawsze sięgnąć po nie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Przy tym wszystkim pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest nasze poczucie komfortu. Jeżeli nie przepadamy za szarościami, zrezygnujmy z tej kolorystyki. Jeżeli lubimy spoglądać codziennie na zdjęcia swoich bliskich, pozostawmy je na półkach. Doskonała aranżacja minimalistycznego wnętrza będzie mijać się z celem, jeżeli wywoła u nas dyskomfort i poczucie obcości.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło