5 cech dobrego stolika kawowego

Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem wystroju każdego salonu. To dzięki niemu możemy cieszyć się wygodą i relaksem z filiżanką kawy, ale nie tylko. Stolik kawowy to tak naprawdę mebel o różnorodnym zastosowaniu, dlatego powinien cechować się przede wszystkim funkcjonalnością. Jego kształt, wielkość oraz kolor trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb, jednak istnieje kilka ważnych cech dobrego stolika kawowego, które warto znać. Podpowiadamy, jak wybrać stolik kawowy szyty na miarę oczekiwań.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając stolik kawowy?

 

Stolik kawowy znajduje różne zastosowanie. Przede wszystkim służy do serwowania napojów i przekąsek, gdy przyjmujemy gości w salonie lub spędzamy rodzinne czas np. podczas oglądania telewizji. Jego zakup jest niezbędny ze względów typowo praktycznych, jednak przed dokonaniem wyboru mebla, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Jedno z nich dotyczy sposobu, w jaki będziemy z niego najczęściej korzystać, bo ma to wpływ m.in. na wymiary mebla. Niezależnie od przeznaczenia trzeba dopasować stolik kawowy do wielkości pokoju oraz jego aranżacji. Nie musi być on częścią całego kompletu wyposażenia, jednak powinien być spójny lub neutralny pod względem stylistycznym. Oferujemy eleganckie i funkcjonalne stoliki kawowe, które mogą zostać dopasowane pod względem wymiarów i kolorystyki do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

 

5 cech dobrego stolika kawowego

 

  1. Odpowiednia wysokość

Stolik kawowy musi być odpowiednio dopasowany pod względem wysokości do mebli wypoczynkowych. Nie może być zbyt niski oraz za wysoki. Standardowa wysokość stolika do kawy to około 45 cm.

 

  1. Precyzja wykonania

Stolik do kawy powinien być wykonany z dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu posłuży przez długi czas, zdobiąc przestrzeń salonu.

 

  1. Odpowiednio dobrane materiały

Stolik kawowy jest meblem, który musi sporo przejść, zwłaszcza jeżeli w naszym domu mieszkają dzieci. Wówczas staje się często „poligonem” zabaw, miejscem przeznaczonym do rysowania, malowania lub grania w gry planszowe. Z tego względu powinien być wykonany z odpornych na uszkodzenia materiałów np. litego drewna, a nie pokrytej okleiną sklejki.

 

  1. Ciekawy wygląd

Stolik kawowy powinien wyróżniać się ciekawym wyglądem, który jest dopełnieniem jego funkcjonalności.

 

  1. Dodatkowe funkcje

Dobry stolik kawowy powinien zapewniać dodatkowe możliwości wykorzystania np. posiadać przydatne miejsce do przechowywania czasopism lub podręcznych drobiazgów.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło